Błąd przy wypełnianiu wniosku o pożyczkę

Przy ubieganiu się o pożyczkę lub kredyt zawsze konieczne jest wypełnienie wniosku, na podstawie którego pożyczkodawca sprawdza naszą tożsamość i dokonuje oceny kredytowej. Choć w przypadku pożyczki online formularz taki jest zwykle krótki i dotyczy podstawowych informacji, to podczas jego wypełniania zdarza się niektórym osobom popełnić błąd. Warto wiedzieć, jakie są konsekwencje źle wypełnionego wniosku o pożyczkę i co w takim wypadku należy zrobić.

Jakie informacje zawiera wniosek o pożyczkę?

Firmy udzielające pożyczek przez internet starają się, by ich formularze wniosków online były maksymalnie uproszczone. Chodzi o to, by klient nie spędzał nad ich wypełnieniem dużo czasu i nie potrzebował do tego wielu dokumentów. Zwykle do uzupełnienia formularza wystarcza dowód osobisty, z którego należy spisać następujące dane:

  • Imię i nazwisko
  • Nazwisko
  • PESEL
  • Seria i numer dowodu osobistego
  • Adres zamieszkania

Dodatkowo należy podać dane kontaktowe, takie jak numer telefonu komórkowego oraz adres poczty elektronicznej. Niektórzy pożyczkodawcy potrzebują również informacji na temat sytuacji finansowej swoich klientów, dlatego zdarza się, że w formularzu należy uzupełnić informacje o wysokości swoich miesięcznych dochodów, formy zatrudnienia, sumy rat innych kredytów itp. We wnioskach o pożyczkę online trzeba także wpisać numer swojego rachunku bankowego, a dodatkowo potwierdzić jego poprawność poprzez dokonanie przelewu weryfikacyjnego.

Co zrobić, gdy się popełniło błąd w formularzu?

Prawidłowe wypełnienie wniosku o pożyczkę jest bardzo ważne, ponieważ od tego zależy decyzja kredytowa.

Błąd w formularzu lub celowe wpisanie w nim nieprawdziwych informacji jest podstawą odmowy udzielenia pożyczki!

Reguła ta dotyczy każdej firmy, dlatego do ubiegania się o pożyczkę online należy się dobrze przygotować. Przede wszystkim nie należy tego robić w pośpiechu, a wszystkie dane wpisywać z dowodu osobistego, a nie z pamięci. Przed wysłaniem formularza warto też dwa razy dokładnie sprawdzić poprawność danych.

W przypadku wysłania formularza z błędem należy jak najszybciej spróbować go skorygować. Często jest to możliwe bezpośrednio po zalogowaniu się w profilu klienta. Niestety zmiany dokonywane w rubrykach dotyczących danych osobowych mogą być źle ocenione przez pożyczkodawcę i również wpłynąć negatywnie na decyzję kredytową. Dlatego jeśli błąd dotyczy takich danych, a w szczególności numeru PESEL, lepiej jest niezwłocznie skontaktować się z infolinią firmy pożyczkowej i tam wytłumaczyć, że błąd został popełniony niecelowo. Warto także pamiętać, że w wielu firmach wnioski są rozpatrywane w ciągu kilku minut od ich przesłania, czyli kliknięcia przycisku „Wyślij wniosek” lub „Zarejestruj się”. Z tego względu poprawienie błędu może być trudne i dlatego warto od początku zachować staranność w wypełnianiu formularzy.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii pogodnefinanse i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Błąd przy wypełnianiu wniosku o pożyczkę

  1. Michał pisze:

    Świetny artykuł. Oby więcej tegu typu wpisów w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *