„Chwilówki” zdobywają rynek

Z najnowszego raportu firmy Gemius wynika, że Polacy są coraz bardziej zainteresowani usługami finansowymi online. Pożyczkami udzielanymi przez internet, z uproszczoną procedurą zainteresowany jest już co dziesiąty Polak.

Firma Gemius zbadała zainteresowanie wzięciem pożyczki przez Internet między innymi poprzez statystyki odwiedzanych stron i haseł poszukiwanych w najpopularniejszej przeglądarce google. Polacy coraz częściej szukają „chwilówek” oraz wchodzą na strony, które umożliwiają porównywanie kredytów  i ich oprocentowania w różnych bankach czy instytucjach parabankowych.

Miesięcznie strony dotyczące kredytów online odwiedza aż dwa miliony Polaków. Jest to wzrost o 7% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jeśli chodzi o profil klienta zainteresowanego pożyczką online sa to najczęściej osoby z wykształceniem zawodowym, których zarobki kształtują się na poziomie najniższej krajowej. Są to naturalni odbiorcy produktów oferowanych przez instytucje parabankowe. Nie muszą oni spełniać wymogów Banków, mieć czystej historii w BIK czy udowodnić dużych zarobków umożliwiających późniejszą spłatę zaciąganego kredytu. To oni też często potrzebują mikrokredytów, by sfinansować bieżące potrzeby swojego gospodarstwa domowego.

Z kredytów online Polacy najchętniej korzystają przed świętami. Zakup produktów i prezentów najwidoczniej przekracza ich comiesięczny budżet. Zaciągają więc kredyt, by sfinansować święta, który spłacają w następnych miesiącach.

Strefa usług realizowanych online jest coraz większa. Polacy również nabierają zaufania do transakcji dokonywanych przez internet: do zakupów, bankowości internetowej, zbierania informacji czy poszukiwania usług. Nic dziwnego więc, że przenoszą również podpisywanie kredytu poza biuro banku. W przyszłości rynek ten będzie wzrastał i coraz więcej osób będzie zaciągało kredyty nie wychodząc z domu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii uncategories. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *