Jak sfinansować ferie 2017 dla dziecka?

snowman

Ferie zimowe w 2017 roku rozpoczną się dla części polskich dzieci już 16 stycznia i jak zwykle potrwają 2 tygodnie. Ten czas odpoczynku warto dzieciom ciekawie zorganizować, wysyłając je na obóz narciarski lub zimowisko. Dzięki programowi 500+ jest szansa, że na taki wypoczynek wyjedzie więcej dzieci niż przed rokiem. Wciąż jednak dla wielu rodzin wydatek związany z feriami może okazać się zbyt duży.

Ile kosztuje obóz zimowy dla dzieci?

Zimowe kolonie organizowane są na terenie całej Polski, a turnusy zwykle trwają około 7 lub 14 dni. W górach dzieci spędzają zwykle czas na stokach, natomiast w innych częściach kraju proponuje się im inne aktywności i rozrywki, jak np. jazdę konną, kuligi i ogniska, czy też zajęcia sportowe. W zależności od miejsca organizacji zimowiska, a także zakresu oferty, cena za tygodniowy pobyt kształtuje się od 300 do 1500 zł. Dwutygodniowe obozy narciarskie w górach to koszt około 2000-2500 zł. Co ciekawe, w podobnych cenach znaleźć można obozy zimowe na Słowacji lub w Austrii, a także krajowe obozy tematyczne np. artystyczne, taneczne, sportowe czy językowe. Ceny ofert obejmują zwykle zakwaterowanie, posiłki oraz opiekę wychowawców. Należy więc do nich jeszcze doliczyć koszty dojazdu.

Dofinansowanie do zimowiska

Rodziny nieposiadające wystarczającej ilości pieniędzy na sfinansowanie obozu zimowego dla dziecka powinny w pierwszej kolejności dowiedzieć się, czy w ich miejscu zamieszkania proponowane są dopłaty do zimowisk. Takie dofinansowanie najczęściej można uzyskać od urzędu miasta lub gminy, czasami od fundacji lub organizacji związanych z kościołem. Ma ono zwykle charakter procentowej zniżki i proponowane jest rodzinom wielodzietnym oraz znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. O dofinansowanie ferii dla dziecka można zapytać również w swoim zakładzie pracy.

Ferie na kredyt

Problem braku pieniędzy na zimowisko dla dziecka zawsze można rozwiązać przy pomocy kredytu lub pożyczki. W zależności od możliwości finansowych można zdecydować się na pożyczkę ratalną lub chwilówkę. Warto pamiętać, że po pożyczkę można udać się zarówno do banku, jak i jednej z wielu firm pożyczkowych, które w większości przypadków świadczą swoje usługi przez internet. Innym rozwiązaniem jest płatność w ratach za zimowisko – ofert takich jest dość sporo i zwykle umożliwiają rozłożenie płatności na dwie comiesięczne raty.  

Ten wpis został opublikowany w kategorii pogodnefinanse. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *