Kredyty Gotówkowe

Spośród produktów finansowych niewątpliwie najpopularniejszy jest kredyt gotówkowy. Korzystają z niego przede wszystkim osoby, które chcą szybko zdobyć dodatkowe pieniądze na dowolny cel np. na bieżące potrzeby konsumpcyjne, remont mieszkania, czy zakup wartościowego produktu.

 

Kredyty Gotówkowe

 

Czym charakteryzują się kredyty gotówkowe?

Kredyt tego rodzaju jest pożyczką pieniężną przeznaczoną na dowolny cel, udzielaną przez bank. Wysokość kredytu kształtuje się zwykle od 1000 zł do nawet 150 000 zł, a jego spłata może być rozłożona na okres od kilku miesięcy do kilku lat. Cechą charakterystyczną tego produktu bankowego jest uproszczona procedura przyznawania kredytu, a także brak wymagań dotyczących jego zabezpieczenia. Zwykle kwota kredytu dostosowana jest do wysokości zarobków kredytobiorcy oraz jego zdolności kredytowej. Coraz częściej banki oferują kredyty gotówkowe bez zaświadczeń, gdzie kredytobiorca musi jedynie w formie pisemnego oświadczenia zadeklarować wysokość swoich zarobków. Standardem jest dzisiaj także tzw. kredyt gotówkowy online, który umożliwia złożenie wniosku o kredyt przez internet oraz podpisanie umowy kredytowej w domu za pośrednictwem kuriera.

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

Ze względu na uproszczone procedury przyznawania kredytu banki stosują w kredytach gotówkowych dość wysokie oprocentowanie oraz prowizje za udzielenie kredytu. Znalezienie najtańszej oferty wymaga więc zapoznania się z warunkami udzielania kredytów w wielu bankach. W internecie można znaleźć jednak wiele przydatnych narzędzi służących do tego celu, a są nimi przede wszystkim kalkulator kredytów oraz ranking kredytów gotówkowych. W przypadku tego pierwszego narzędzia wystarczy wpisać w specjalną wyszukiwarkę kwotę kredytu oraz okres spłaty, by w wynikach otrzymać konkretne oferty poszczególnych banków. Są one najczęściej uporządkowane od najtańszej oferty do najdroższej. Z kolei rankingi kredytów przedstawiają zestawienie aktualnych i najkorzystniejszych ofert banków, uwzględniając zwłaszcza najnowsze promocje.