Pożyczki dla emerytów – gdzie osoba starsza może pożyczyć pieniądze?

euro-coins-close-up-picjumbo-com11Większość polskich emerytów otrzymuje niskie świadczenia, które muszą im wystarczyć na bieżące utrzymanie, a nierzadko również na kosztowne leki. Ze względu na skromne emerytury wiele starszych osób notorycznie odmawia sobie przyjemności, a od czasu do czasu ma problem z pokryciem większych wydatków, związanych na przykład z awarią sprzętu domowego, czy zakupem świątecznych prezentów dla wnuków. Tymczasem swoje problemy mogą dzisiaj w dość prosty sposób rozwiązać, ponieważ coraz więcej instytucji oferuje pożyczki dla emerytów.

Ofertę pożyczek i kredytów mają dla emerytów banki. Niestety większość z nich ma limity wiekowe, przez które osoby powyżej 80, a często także 75 roku życia nie mają szans na pożyczenie żadnej kwoty, a jeśli mają, to wymaga się od nich dodatkowego poręczenia. Uzyskanie pożyczki w banku zwykle wiąże się również z koniecznością wizyty w placówce oraz wypełnienia stosu dokumentów, co dla wielu osób starszych jest poważnym utrudnieniem. Nieco inaczej do swoich najstarszych klientów podchodzą niektóre firmy pożyczkowe z sektora pozabankowego. Wiele z nich w ogóle nie ma górnej granicy wieku dla pożyczkobiorców, a dodatkowo stosuje uproszczone formalności. Emeryci mogą w takich firmach pożyczyć od 100 do nawet 5000 zł, często bez wychodzenia z domu. W większości przypadków wystarczy, że wykonają telefon do firmy pożyczkowej, albo jeśli mają taką możliwość, złożą wniosek przez internet. Warto zaznaczyć, że pozabankowe pożyczki dla emerytów są zwykle udzielane na okres do 30 dni, a termin spłaty pożyczki jest ustalany według terminu otrzymywania przez osobę starszą emerytury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii pogodnefinanse i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *